EdukaKids’ten Yeni Yıl Gösterileri ⋅ Modafen

EdukaKids’ten Yeni Yıl Gösterileri

EdukaKids çocukları, 28 Aralık 2012 Cuma günü konferans salonunda ailelerine harika bir yeni yıl gösterisi sundu.

Gösterinin hazırlıkları haftalar öncesinden başladı. Sahnenin süslenmesinden, kostümlerin oluşturulmasına gösterinin her anında çocuklarımızın büyük emeği vardı. Öğretmenlerinin de desteğiyle ortaya eşsiz bir program çıktı.

Yeni yıl gösterileri, küçük yaş ve büyük yaş grupları olarak iki bölümden oluşuyordu. İki grubun da izleyenlerle paylaşacakları hikâyeleri vardı. Twinkles, Bright Stars ve Shiny Stars sınıflarından oluşan küçük yaş grubu, yılbaşı ağacının hikâyesini anlattılar. Hikâye şöyleydi:

Küçük yılbaşı ağacı bir tepede yapayalnız duruyormuş. Kendisini çok yalnız ve mutsuz hissediyormuş. Bu yıl, bir aile tarafından seçilmek için yeterince parlak ve güzel olmadığını düşünüyormuş. Gerçekten de küçük ağacı kimsecikler almaya gelmemiş. Küçük ağacın ağlamasını duyan kardan adamlar (Twinkles), ren geyikleri (Bright Stars) ve yıldızlar (Shiny Stars) ağacın yanına gelmişler ve ellerindeki birbirinden güzel süslerle ağacı donatmışlar. Küçük yılbaşı ağacı dünyanın en parlak, en süslü ve en mutlu yılbaşı ağacı olmuş.

Starlights, Magic Stars ve Shooting Stars sınıflarından oluşan büyük yaş grubu ise yeni yıl hazırlıklarının hikâyesini paylaştılar. Hikâye, Kuzey Kutbu’nda geçiyordu:

Kuzey Kutbu’nda yeni yıl hazırlıkları başlamıştır. Noel baba ve elfleri (Starlights) çocuklara hediyelerini yetiştirmek için harıl harıl çalışmaktadır. Noel baba son kontrolleri yapar ve bütün hediyelerle yola çıkmak üzere hazırlanır. Tüm çocukları ve ailelerini heyecan sarmıştır. Magic Stars evde yılbaşı yemeği pişirmektedir. Diledikleri hediyeleri alıp alamayacaklarını konuşup yılbaşı ağacını süslemektedirler. Hazırlıklar tamamlanmış ve artık yatma vakti gelmiştir. Shooting Stars yataklarında sabırsızlıkla Noel Baba’nın ve hediyelerinin gelmesini beklemektedirler. Kendi aralarında konuşurken uykuya dalan çocuklar Noel Babanın geldiğini ve hediyelerini dağıttığını fark etmemiştir. Uyandıklarında hediyeleri gören çocuklar çok mutlu olurlar ve büyük parti başlar.

Çocuklarımız hikâyelerini paylaştıktan sonra hep birlikte sahneye geldiler ve müzik öğretmenleri eşliğinde İngilizce, İspanyolca, Türkçe yeni yıl şarkıları söylediler. Çocuklarımızın coşkusuna onları izleyen aileleri de eşlik edince ortaya güzel bir yeni yıl tablosu çıktı.

3 Ocak 2013 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not