Educraft Günlerinde Farklı Malzemeler Farklı Sanatlar

Öğrencilerimizde yaratıcılık ve sanat duygusunu geliştirebilmek, çevresine daha eleştirel bakabilmesini ve özgün sanat çalışmaları ortaya koyabilmesini sağlamak için her yıl düzenlediğimiz “Educraft Günleri”nde, öğrencilerimiz birbirinden güzel sanat eserleri ortaya koydular.

1. sınıf öğrencilerimiz; kâğıt tabak üzerine çizdikleri resimlere masalsı dünyalarını yansıttılar, okyanusun derinliklerinde rengârenk balıklarını yüzdürdüler, uçsuz bucaksız kırlarda kelebekler uçurdular, gökyüzüne özenle boyadıkları sıcak hava balonlarını gönderdiler, tabaklarını süsleyen sevimli balıklar çizdiler.

2. sınıf öğrencilerimiz; ahşap kuşlar, kediler ve yelkenlilerden odalarına asmak için saatler ve üç boyutlu kelebekler yaptılar.

3. sınıf öğrencilerimiz; papier mache tekniğiyle oluşturdukları cıvıl cıvıl kuşları büyük keyifle sergilediler, düğmeler ve akredit boya ile bahar dalları yaptılar. 4. sınıf öğrencilerimiz; çizdikleri farklı desenleri cam boyama tekniğiyle vitraya dönüştürdü ve resimlerini yerleştirebilecekleri çerçeveleri mozaik taşlarla süslediler.

5. sınıf öğrencilerimiz, Claude Monet tablosunun reprodüksiyonunu puzzle ve strafor toplardan kukla bebekler tasarladıklar. 6. sınıf öğrencilerimiz; magnet, mumluk, peçetelik ve yumurtalık tasarladılar. 7. sınıf öğrencilerimiz, tişörtlerine batik boya ve seramik panolar yaptılar.

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, karton üzerine sulu boya tekniğiyle çin minyatürü yaptılar. 9. sınıf öğrencilerimiz; çerçeve üzerine keçe süsleme yaparak sonrasında bu çerçeve ile fotoğraf çektirdiler. 11. sınıfı öğrencilerimiz; mücevher kutuları boyadılar ve terzi mankeni üzerine kıyafet tasarladılar.

İki gün boyunca keyifli ve bir o kadar da öğretici çalışmalar yapan öğrencilerimiz, görsel dünyalarına farklı malzemelerle de sanat yapılabileceği imajını yerleştirdiler.

Ayrıca Sakıp Sabancı Müzesi ve 3K firmasının ortak projesi olan “Engelliler” konulu resim yarışmasında; 2. sınıf öğrencilerimizden Ece Erendaç Türkiye İkincisi olurken yine 2 sınıf öğrencilerimiz Defne Bakır, Barbaros Erdoğan, Kemal Akcan Ekşi ve 5. sınıf öğrencilerimiz Zeynep Özsoy ve Miray Bulut da mansiyon ve Sakıp Sabancı Müzesinde sergileme ödülü almaya hak kazandılar. Tüm öğrencilerimizi yaratıcı çalışmalarından ve elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ederiz.

7 Mart 2014 Cuma
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not