Educraft Günleri, Eğlence ve Yaratıcılığı Buluşturdu ⋅ Modafen

Educraft Günleri, Eğlence ve Yaratıcılığı Buluşturdu

Öğrencilerimiz, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sanat ve yaratıcılık dolu üç gün geçirdiler. Artık geleneksel bir hâl alan Educraft Günlerinde, 1. sınıflardan 11. sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz keyifli çalışmalar gerçekleştirdiler. Heykelden seramiğe, kolajdan ahşap boyamaya sanatın pek çok disiplini öğrencilerimiz tarafından deneyimlendi. Programlanan ders saatlerinde resim atölyesine gelen gruplar, resim öğretmenleri eşliğinde özgün çalışmalar ortaya koydular.

Modafen’de her sene gelenek halini alan Educraft Günleri, “Sanatlar ve El Sanatları” anlamına gelen “Arts and Crafts” kelimelerinden beslenmektedir. “Arts and Crafts” kelimeleri, 19. yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkan büyük bir sanat akımını simgelemektedir. Endüstri devriminin sosyal, ahlaksal ve sanatsal karmaşasına bir karşı çıkış olarak doğan bu hareketin önderi William Morris, Viktorya döneminin ucuz ve kötü seri üretim mallarının niteliksizliğini vurgulayarak, geçmişin el sanatlarına dönmeyi amaçlamış ancak sonuçta geleceğe yön veren tasarım atılımları geliştirmiştir. El sanatlarını yeniden canlandırma çağrısı, malzemeye sadık kalmak, işlevsel nesneleri güzel yapmak, tasarımın işleve uygun olması gibi ilkeler, sonraki nesillerce sanat ve el sanatları değil, sanat ve endüstriyi birleştirme adına uyarlanmıştır.

Öğrencilerimiz de, resim atölyesinde değişik malzemelerle bu akıma bağlı kalarak farklı çalışmalar yaptılar. 1. sınıf öğrencilerimiz el izlerinden ve değişik materyallerden hayallerindeki kuşları yaptılar. 2. sınıf öğrencilerimiz büyük taşların üzerine baykuş ve yılan motifleri çizdiler. 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerimiz kendi atölye önlüklerini tasarladılar. 6. sınıf öğrencilerimizin bir kısmı gökkuşağı temalı çalışmalar yaparken, bir kısmı da fotoblok malzeme üzerine kolaj çalışması ve sprey boya ile duvar resmi denemesi yaptılar. 7. sınıf öğrencilerimiz üç boyutlu martılar yaptılar ve yaptıkları martıları cıvıl cıvıl renklerde boyadılar. Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz ahşap parçalarını boyayarak renkli bir rölyef oluşturdular. 9. sınıf öğrencilerimiz pleksiglas malzeme üzerine “matisse” desenlerinden feyz alarak dev bir resim yaptılar. 10. sınıf öğrencilerimiz beyaz hamurdan minik heykeller şekillendirdiler. 11. sınıf öğrencilerimiz de ytong malzemeden üç boyutlu heykeller ve rölyefler yaptılar. Üç gün boyunca keyifli anlar geçiren öğrencilerimiz, Educraft Günlerini yaratıcı eserler ortaya çıkararak tamamladılar.

6 Mart 2013 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not