Dr. Yavuz Dizdar İle Beslenmenin ABC’si

Modafen’de sağlıklı ve bilinçli beslenmeye yönelik seminerler devam ediyor. Beslenmeyle ilgili bu yılki ikinci konuğumuz Dr. Yavuz Dizdar oldu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Prof. Dr. Ahmet Aydın da “Sağlıklı Beslenme” semineri ile Modafen ailesiyle buluşmuştu.

Dr. Yavuz Dizdar “Beslenmenin ABC’si” başlığı altında sunduğu seminerde, birbiriden ilginç birbirinden çarpıcı bilgileri Modafen ailesi ile paylaştı. Ülkelerin beslenme kültürleri, genetiği değiştirilmiş besinler, gıda endüstrisi, beslenme şekillerinden doğan hastalıklar gibi pek çok başlık üzerinde konuşan Dizdar, beslenmenin günümüzde geldiği akılalmaz noktaya dikkat çekti.

Organik etiketiyle yer alan ürünlere de değinen Dizdar, bu konuda da tüketicilerin dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Dr. Yavuz Dizdar, organik etiketli ürünlerde de kimyasalların bulunabileceğini ve bu ürünleri tüketirken pişme sürelerinin, bozulma sürelerinin dikkate alınması gerektiğini söyledi. Tüketici sağlığını hiçe sayan gıda endüstrilerinin besinler üzerinde yaptığı oynamaları raporları ile gösteren Dizdar, bu oynamaların insan ve tabiat sağlığı üzerindeki etkilerini de gözler önüne serdi.

Dr. Yavuz Dizdar’ın tavsiyeleri ise geleneksel beslenme kültürünü terk etmemek, doğal şartlarda yetişmiş ve doğal beslenmiş hayvan ürünlerini tüketmek, süt-yoğurt-yumurta-tavuk tüketimlerine özellikle dikkat etmek, sebze-meyveleri mevsiminde ve güvenilir üreticilerden tüketmek oldu.

6 Mayıs 2013 Pazartesi
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not