Dilara Polat ve Animasyon

Modafen büyüyor, dolayısıyla ailemiz de büyüyor. Biz artık kocaman bir aileyiz! Bu sene okulumuza hem yeni öğretmenlerimiz geldi hem de yeni öğrencilerimiz. Aramıza yeni katılan öğrencilerimizden biri de 8. sınıftan 195 numaralı Dilara Polat. Bu röportajda hem onu tanıyacağız hem de farklı çalışması hakkında bilgi alacağız.

Dilara nelerden hoşlanır, neler yapar bize kendini biraz tanıtır mısın?

Sanata ilgi duyuyorum. Müzik dinlemeyi, kitap okumayı ve resim çizmeyi seviyorum. Özellikle fantastik kitapları okurum. J.K.Rowling’in Harry Potter serisini çok seviyorum.

Bize biraz da ailenden bahseder misin?

Annem turist rehberi ama dansla da ilgileniyor. Babam da Modafen’de gitar öğretmenliği yapıyor; ama asıl mesleği fotoğrafçılık. Bir de 7 yaşında bir kız kardeşim var. Bu yıl birinci sınıfa başladı.

Modafen’e bu yıl geldin, Modafenli olmak sana neler kattı?

Modafen bana çalışma disiplini ve harika arkadaşlıklar kazandırdı.

Okul dışındaki vaktini nasıl değerlendiriyorsun?

Bu yıl sınava hazırlandığım için çok boş vaktim olmuyor ama fırsat bulursam ya internette dolaşıyorum ya da kitap okuyorum.

Animasyona olan ilgin ne zaman ve nasıl başladı?

Küçüklüğümden beri resim çizerdim, daha sonra da minyatür eğitimi aldım. 6. sınıfta Türkçe dersi projesi için 30 sayfalık bir çizgi film hazırladım. Sonra öğretmenlerimden biri: “Bunu hareketlendirirsen harika olur.” dedi. İlk fikir buradan çıktı, sonra ailemle animasyon konusunu araştırmaya başladık. Bir gün annem gazetede “Canlandıranlar”ın ilanını görmüş. Hemen gidip ilk atölye çalışmasına katıldım ve çalışmalar böyle devam etti.

Bu yıl 2010 İstanbul Kültür Başkenti Etkinlikleri çerçevesinde yapılan animasyon çalışmalarına katıldın, bize bundan biraz bahseder misin?

Bu yıl İstanbul, 2010 Kültür Başkenti olduğu için pek çok etkinlik düzenlendi. Her yerde ilanlar vardı. Böyle bir etkinlik içinde yer almak beni çok heyecanlandırdı. Benden büyüklerin katıldığı bu projede benim de yer almama izin vermeleri beni mutlu etti.

Animasyon çalışman ve içeriği hakkında bize bilgi verir misin?

İstanbul gibi karmaşık bir şehirde insanların tekdüze yaşamasını konu olarak kullandım. Animasyonun her karesini bilgisayarda tek tek çizdim. Bu işi yapmak oldukça yorucuydu.

İleride bu çalışmalarına devam etmek ister misin, bu konuda kendine bir hedef belirledin mi?

İleride buna devam etmek elbette istiyorum. Pek çok kişiye danıştık ve sonunda liseyi iyi bir okulda okuyup profesyonel animasyon eğitimini üniversitede almama karar verdik. Bu yüzden öncelikli hedefim iyi bir liseye girmek. Animasyonla ilgili çalışmalarıma da üniversitede devam etmek.

Animasyon çalışmalarında seni destekleyenler kimlerdir?

Ailem beni bu konuda çok destekledi. Ayrıca “Canlandıranlar” ekibi de gerçekten çok yardımcı oldu. Onlar olmasaydı bu işi başaramazdım. Canlandıranlar’ın kurucusu Berat İlk’e, benim için özel vakit ayıran ve projeme yardımcı olan Baran Baran’a, son olarak da kendi isteğiyle benim projemin müziğini yapan Ömer Ahunbay’a çok çok teşekkür ederim.

Okul dışındaki arkadaşlarına Modafen’i anlatmak istesen nasıl anlatırsın?

Onlara Modafen’in dostluğun, eğlenmenin ve öğrenmenin bir arada olduğu gerçek bir aile ortamı olduğunu söylerdim.

Son olarak bize söylemek istediğin bir şey var mı?

Benim için çok önemli olan bu çalışmanın arkadaşlarım ve öğretmenlerim tarafından ilgiyle karşılanması ve desteklenmesi bana çok moral verdi. Geçen ay yapılan galada kötü hava şartlarına rağmen yanımda olan öğretmenlerime ve arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Okulumuzu başarı ile temsil eden Dilara Polat’a Modafen ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

26 Nisan 2012 Perşembe
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemi göz önüne alarak, tüm dünyada devam eden #EvdeKal çağrısına uymanızı ve sosyal mesafe sınırlarınızı korumanızı yürekten destekliyoruz.

Bu sebeple, 2021-22 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

Öğrencinin Adı Soyadı

Öğrencinin Okulu

Öğrencinin Doğum Tarihi

Kayıt Olmak İstediği Sınıf

Anne Adı Soyadı

Anne Telefon Numarası

Anne E-posta Adresi

Baba Adı Soyadı

Baba Telefon Numarası

Baba E-posta Adresi

Referanslarınız

Not