Cumhuriyetimizin 90. Yılını Kutladık

Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.

Mustafa Kemal Atatürk

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk halkına verdiği en büyük hediye, gençliğe emanet ettiği en kıymetli hazine “Türkiye Cumhuriyeti” 90 yaşında. İlelebet muhafaza ve müdafaa edilecek olan cumhuriyetimizin ilanından bugüne, her 29 Ekim’de kalplerimizde ilk günkü coşkuyu hissediyoruz. Öğrencilerimiz, cumhuriyetimizin 90. yılında da bu coşkuyu yaşadı ve yaşattı.

Konferans salonumuzda gerçekleştirilen 29 Ekim töreni, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından konuşmalara geçildi. Açılış konuşması Türkçe Bölüm Başkanımız Sema Şavkan Esen tarafından yapıldı. Açılış konuşmasının sonrasında okul müdürümüz Mehmet Durak “Cumhuriyet ve Köy Enstitüleri”, girişimcilik öğretmenimiz Selda Terek “Cumhuriyetin Önemi”, sosyal bilgiler öğretmenimiz Ertuğrul Sertbaş “Cumhuriyet ve Atatürk’ün Tarihsel Serüveni”, Modafen ailesi üyelerinden emekli sınıf öğretmeni Aysel Erçetin “Atatürk ve Cumhuriyet”i anlatan konuşmalar ile öğrencilerimize seslendiler.

Konuşmaların ardından sahneyi öğrencilerimiz aldı. Merve Naz Sadıkoğlu, Selin Ünsel, Cem Ufuk Tuncer ve Cem Yiğit Kılıç “Benim Cumhuriyet Bayramlarım” şiirini seslendirdiler. Tiyatro kulübü öğrencileri cumhuriyetin ilanını canlandırdılar. Lise öğrencilerimiz “Kurtuluş Savaşı Destanı” adlı oratoryoyu sahnelediler. Barkovizyon gösterisi ile Dumlupınar Zaferi ve İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu anlatıldı. İlkokul öğrencilerimiz cumhuriyet şiirlerini seslendirdiler. Dans kulübü öğrencileri Kurtuluş Savaşı’ndan cumhuriyetin ilanına nasıl gelindiğini dans gösterileri ortaya koydular. 29 Ekim kutlamaları, Müzik kulübü korosunun söylediği coşkulu marşlar ile sona erdi.

“Cumhuriyet Çocuklarının Aydınlık Yüzü” konulu yarışmada 7. sınıf öğrencimiz Umut Yelbaşı #562 kompozisyonda, Hazırlık sınıfı öğrencimiz Efe Üstünel #1027 de şiir dalında birinci olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

28 Ekim 2013 Pazartesi
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not