Cumhuriyetimiz 96 Yaşında ⋅ Modafen

Cumhuriyetimiz 96 Yaşında

Cumhuriyetimizin 96. Yılı coşkuyla kutlandı. Öğrencilerimizin katılımıyla okulumuzda gerçekleşen törende, Cumhuriyetimizin hangi şartlar altında ve hangi düşüncelerle kurulduğu, konuşmalar, gösteriler ve şiirlerle anlatıldı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla ve kırmızı beyaz kıyafetleriyle okula gelen öğrencilerimizi okul girişinde Jazz Quartet ekibimiz karşıladı. Bahçede toplanan öğrencilerimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, tören ekibimizin Cumhuriyetimizin kuruluş hikayesi ve Atatürk’ün felsefesine dair konuşmalarıyla bilgilendirildi.

Şiirler ve koro ekibinin seslendirdiği Biz Atatürk Gençliğiyiz Marşı ile devam eden etkinliğin bahçede gerçekleşen bölümü, tüm öğrencilerimizin hep bir ağızdan okudukları 10. Yıl Marşı’yla son buldu.

Konferans salonunda süren kutlamalarda öğretmen ve öğrencilerimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ‘Devrimler’ konulu kısa dramayı izledi. Cumhuriyet konulu şiir, şarkı ve marşlarla bayraklar eşliğinde sahnede yer alan çocuklarımız, kutlamaların kapanışını yine hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı’nı seslendirerek yaptı.

 

 

28 Ekim 2019 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not