Cumhuriyet Bayramı 2014 ⋅ Modafen

Cumhuriyet Bayramı 2014

“Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.”
M. Kemal Atatürk

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, gençlere emanet ettiği Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 91. yıl dönümünü kıvançla kutluyoruz. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin, ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Biz de geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içindeyiz.

Konferans salonumuzda coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Tören açılış konuşması, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Sema Şavkan Esen tarafından gerçekleştirildikten sonra, ilkokul öğrencilerimiz cumhuriyet temalı şiirlerini okudular. İlkokul sınıf öğretmenlerimizden Mesut Özbudak ve Hayat Bilgisi Öğretmenimiz Hilal Peker, öğrencilerimize cumhuriyet ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktardıkları konuşmalarını sundular. 7.sınıf öğrencilerimizden Alp Tulga ve Erim Özgür, müzik öğretmenimiz Ali Polat’ın sazı eşliğinde “Mustafa Kemal’in Kağnısı” isimli şiiri okudular. Ardından Tiyatro Kulübü öğrencilerimizin hazırladığı “Kuvayi Milliye Destanı” oratoryosu sergilendi. Müzik kulübü korosunun cumhuriyet şarkıları ile, bayraklar ve balonlarla bayram coşkusunu paylaştık. Öğrencilerimizin, hafta boyu resim öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları resimler duvarları süsledi; Türkiye haritasını, hayal ettikleri Atatürk portreleri ve cumhuriyet temalı resimleri ile kolaj halinde sundular. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen “Cumhuriyet ve Biz” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında derece alanlara, üzerinde yazdıkları kompozisyonun basılı olduğu tişört ve başarı belgelerinin verilmesi ile törenimiz sona erdi.

5 Kasım 2014 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not