Biyoloji Atölyesi: DNA

Bir organizmanın büyümesi ve yaşamını devam ettirmesi için gerekli tüm bilgiyi içeren talimatlar her hücrenin çekirdeğinde yer alır. Bu talimatlar; hücrelerin, vücudunuzda hangi rolü oynayacağını söyler ve DNA adı verilen molekülde yer alır. DNA bir organizmanın karakteristik özelliklerini belirleyen, bilgi taşıyan ve nesilden nesile bu bilgiyi aktaran, kalıtsal “yaşam şifresi” olarak kabul edilebilir.

9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz ile beraber hücrelerin vücudumuzda hangi rolü oynadığını, DNA’nın nasıl bir organizmanın karakteristik özelliklerini nasıl taşıyıp, gelecek nesillere aktardığı ve daha birçok biyolojik bilgiye ulaşmak için Rahmi M. Koç Müzesi Biyoloji Atölyesi’ne ziyaret düzenlendi.

14 Haziran 2016 Salı
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not