Bir Modafen Geleneği: Yeni Yıl Yardımlaşma Kermesi ⋅ Modafen

Bir Modafen Geleneği: Yeni Yıl Yardımlaşma Kermesi

Modafen’in güçlü aile bağlarını yansıtan en önemli etkinliklerden biri, Yeni Yıl Yardımlaşma Kermesi. Artık bir gelenek hâlini alan kermesimizde, her sene yardımlaşmanın ve birlikteliğin en güzel örnekleri sergileniyor.

Çalışmalar haftalar öncesinden başlıyor. Velilerimizin, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, personelimizin; kısacası tüm Modafen ailesinin iş birliği ile her sene ortaya rengârenk, dolu dolu tezgâhlar çıkıyor. Tezgâhlarda neler olmuyor ki… Lezzetli yiyeceklerden şık giysilere, eğlenceli oyuncaklardan el emeği takılara, kitaplardan dvd’lere, magnetlerden anahtarlıklara kadar birçok ürün Modafen ailesinin zevki ile buluşuyor.

Bu seneki kermesimiz spor salonunda yapıldı. Spor salonu sevimli tezgâhlardan oluşan küçük bir semt pazarı hâlini aldı. Tezgâhları, yine Modafen ailesinin okula bağışladığı ürünler süsledi. İlk teneffüsle birlikte öğrencilerimiz kermes alanına akın etti. Öğrencilerimiz, görevli ağabey/ablalarından ve arkadaşlarından alışveriş yapmanın keyfini yaşadılar. Keyifli alışverişler gün boyu, her teneffüste devam etti. Alışveriş yapanlar sadece öğrenciler değildi; velilerimiz bağışladıkları ürünlerin yanında, yaptıkları alışverişle de kermesimize destek oldular.

Son teneffüse gelindiğinde, boşalan tezgâhları görmek mutluluk veriyordu. Çünkü o boş tezgâhlar ortaya 4.000 TL’lik bir gelir çıkarmıştı. Bu gelir kermesimizin sosyal işlevini yerine getirebilmek adına yüzlerimizde tebessüm oluşturdu.

Bu sene elde edilen gelir, Modafen’in temel değerlerini güçlendirecek bir anlam taşıyordu. Çünkü bu gelir ile Modafen ailesi; gençliğe, eğitime ve spora küçük bir katkı sunacak. Bu güzel iş birliği ve yardımlaşma ile Modafen Futbol Kulübü’nün bünyesinde burslu okuttuğumuz ve maddi olanakları yetersiz sporcu gençlerimiz Modafen ailesinin desteğini kalplerinde hissedecekler.

Velilerimizin ve öğrencilerimizin sosyal bilinçleri, paylaşımları ve birlikteliği tüm Modafen ailesine bir kez daha gurur yaşattı. Modafen, bu güzel etkinlikte katkısı bulunan herkese teşekkürlerini sunuyor.

26 Aralık 2012 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not