Avrupa Şampiyonumuz Berke Saka’nın Sportif ve Akademik Başarılarından Gurur Duyuyoruz ⋅ Modafen

Avrupa Şampiyonumuz Berke Saka’nın Sportif ve Akademik Başarılarından Gurur Duyuyoruz

Okulumuzun 12. Sınıf ve 2339 numaralı öğrencisi Berke Saka, bu yıl İtalya’da düzenlenen Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda, 200 m. karışık yarışında elde ettiği 2.00.04 derecesi ile Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonu oldu.
Berke, bu derecesi ile aynı zamanda 17-18 Yaş ve Açık Yaş Yeni Türkiye rekorlarının da sahibi oldu.
Ülkemize altın madalya ile dönen genç öğrencimiz, yıllardır Modafen çatısı altında birlikte sürdürdüğü başarılı spor ve akademik hayatını, Georgia Institute of Technology, Industrial Engineering (Georgia Teknoloji Enstitüsü Endüstri Mühendisliği) Bölümünde %100 burslu olarak sürdürecek.
Eğitimini yaklaşık dört yıldan bu yana Modafen’de sürdüren 18 yaşındaki öğrencimiz, 2021-22 eğitim öğretim yılında aralarında Harvard, Princeton ve Cornell gibi alanında pek çok başarılı üniversitenin de bulunduğu 27 okul ile görüşme gerçekleştirdi. Başarılı sportif kariyerini, parlak akademik kariyeriyle birlikte devam ettirmek isteyen öğrencimiz, US News tarafından, Endüstri Mühendisliği eğitiminde 25 yıl boyunca 1 numara seçilen Georgia Tech’in teklifini sözlü olarak kabul ettiğini açıkladı.
College Swimming sitesindeki profili üzerinden kendisine ulaşan Georgia Tech, öğrencimize %100 burslu eğitim teklifinin yanı sıra Atlantic Coast Conference (ACC) Erkek Yüzme Takımı’nda ilk 24’te yer alacağının da garantisini verdi.
Berke, okulumuz bünyesinde, sportif programına paralel olarak hazırlanan akademik planına disiplinel bir anlayışla bağlı kalarak SAT sınavından da başarılı bir sonuç aldı ve gerek kamp dönemlerinde gerekse pandemi koşulları nedeniyle çevirim içi olarak devam eden derslerini sıkı bir şekilde takip etmeyi sürdürerek verimli bir dönemi geride bıraktı.
Modafen olarak A-tipi eğitime verdiğimiz önemin, öğrencilerimizin hayatlarına bu kadar güzel bir şekilde dokunabilmesi ve onların önünde yepyeni kapılar açmasından mutluluk duyuyoruz.
Öğrencimiz Berke Saka ile gurur duyuyoruz. Modafen Ailesi olarak kendisine bu yeni yolda, yüzme ve akademik kariyerinde başarılar diliyoruz.
29 Haziran 2021 Salı
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not