Atatürk Vefatının 80. Yıl Dönümünde Hüzün ve Özlemle Anıldı ⋅ Modafen

Atatürk Vefatının 80. Yıl Dönümünde Hüzün ve Özlemle Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80. yıl dönümünde Modafen öğrencileri ve öğretmenleri tarafından büyük bir hüzün ve özlemle anıldı.

10 Kasım Cumartesi günü sabah saat 09.05’te okulumuzun konferans salonunda düzenlenen tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Yalçın Coşkun’un günün anlam ve önemini belirten konuşması hüznü arttırırken, Türkçe öğretmenimiz Özge Aydoğan’ın Atatürk şiiri özlem duygusunu daha da yükseltti. Ardından Atatürk’ün hayatını ve naaşının Anıtkabir’e taşındığı günü konu alan 20 dakikalık video gösterimi yapıldı. Konferans salonunda anma töreni devam ederken saygı duruşu sonrası okulumuzun yüzme havuzunda “Atatürk’ü Anma Yüzme Yarışması” yapıldı.

12 Kasım Pazartesi günü Atatürk’ü Anma Haftası dâhilinde okul bahçemizde düzenlenen törene tüm öğretmen ve öğrencilerimiz katılım gösterdi. Sabah saat 09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenimiz günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yapan Matematik Öğretmenimiz Zafer Taboğlu ile devam etti. Lise ve ortaokul öğrencileri ile branş öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan “Atatürk Oratoryosu” büyük bir heyecan ve coşku içerisinde sergilendi. Törenimiz, okul koromuzun “Şarkılarla Atatürk” gösterisiyle son bulurken gözlerdeki hüzün, duyulan özlemin ne kadar büyük olduğunu gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve gösterdiği yola lâyık bireyler yetiştirmeyi kendisine görev edinmiş Modafen ailesi, düzenlemiş olduğu 10-16 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası ve Töreni ile Atatürk ve Cumhuriyet bilincini bir kez daha özlemle işledi.

12 Kasım 2018 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not