Atamız’ı Ziyaret İçin Ankara’daydık

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın ertesi günü, 8. sınıf ve Hazırlık sınıfı öğrencilerimizle anlamlı bir ziyaret için Ankara’nın yolunu tuttuk. Keyifli bir yolculuğun ardından Ankara’ya vardık.

İlk durağımız I. TBMM idi. Duygulanarak gezdiğimiz Kurtuluş Savaşı Müzesinden sonraki durağımız ise II. TBMM oldu. Ardından Atamız’ın ilk mezar yeri olan Etnografya Müzesindeydik. Öğleden sonraki duraklarımız Ankara Kalesi ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi oldu. Sırada ülkemizin en önemli üniversitelerinden biri olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi ziyaretimiz vardı. Burada önce Bilim Müzesini gezdik, ardından da büyüleyici ODTÜ kampüsünde tur attık.

Ertesi sabah Atamız’ı ziyarete gidecek olmanın verdiği heyecan ile erkenden uyandık. Kahvaltımızı ettikten sonra hemen otobüsümüze yerleştik ve Anıtkabir için yola çıktık. Sonunda “Aslanlı Yol”da yürüyorduk. Duygulu bir şekilde Anıtkabir’in merdivenlerinden çıkarak Atamız’ın huzuruna geldik. Saygı duruşunda bulunduktan sonra okul müdürümüz Mehmet Durak, tüm Modafen ailesi adına mozoleye çelenk bıraktı ve Anıtkabir özel defterine şükranlarımızı yazdı.

Anıtkabir’den özlemle ayrılarak Beypazarı’na doğru yola koyulduk. Ankara’nın bu doğa harikası ilçesinde öğle yemeğimizi yiyip gezmeye ve alışveriş yapmaya koyulduk. Hediyeliklerimizi de aldıktan sonra tatlı bir yorgunlukla İstanbul’a doğru dönüşe geçtik.

23 Mayıs 2014 Cuma
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not