Atamızı Ölümsüzlüğe Uğurladığımız Günün 76. Yıl Dönümünde Saygıyla Anıyoruz ⋅ Modafen

Atamızı Ölümsüzlüğe Uğurladığımız Günün 76. Yıl Dönümünde Saygıyla Anıyoruz

Cumhuriyet’imizin kurucusu, Ulu Önder Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım 1938 saat 09.05’ten bu yana 76 yıl geçti. Her yıl aynı saatte olduğu gibi siren sesleri duyuldu, bayraklar yarıya çekildi, saygı duruşu ile güne başladık. Minnet ve özlem duyguları içinde İstiklal Marşı’mızı okuduk.

Konferans salonumuzda düzenlenen tören, 8. sınıf öğrencilerimizden Ali Fırat Bülgin’in, hepimizi duygulandıran “Mustafa Kemal’ler Tükenmez” adlı şiiri okumasıyla başladı. Ardından 4. sınıf öğrencilerimiz “Atatürk’ler Ölmez” dediler. Tiyatro kulübü öğrencilerimiz Atatürk’ün anılarını canlandırdılar. “Mustafa, Nasıl Mustafa Kemal Oldu?”, “Okuyan Atatürk”, “Al Karanfil Severim”, “Atatürk Bizden Biridir” başlıklı anılarla Ata’mızın yaşamından kesitler canlandırdılar.

Ortaokul öğrencilerimiz “Atatürk Gülümsedi Öğretmenim” şiirini okudular. Öğretmenlerimize açtığı yolu, yeni fikir ve düşüncelere verdiği önemi anlattılar.

Lise öğrencilerimiz, yabancı dil öğretmenlerinin desteğiyle Ata’mız hakkında yabancı basında çıkan haberleri özgün dilleriyle bizlerle paylaştılar.

Sarı Zeybek belgeselinde Ata’mızın katıldığı son baloda zeybek oynadığı bölümü izledikten sonra, Spor Koordinatörümüz Dr. Osman Ateş, yöreye ait kostümü ile bize zeybek dansını sundu.

Ardından Ata’mızın son beş dakikasının anlatıldığı belgeseli izledik.

Ulu Önder asaleti, zerafeti ve bilgeliğiyle bir kere daha yolumuza ışık oldu.

Koromuz, müzik öğretmenleri Elvan Onay ve Ezgi Türdü eşliğinde “Ata’m Marşı”, “Mayadağ”, “Emanetine Sahibim Ata’m” ve “Dersimiz Atatürk” şarkılarını söyledikten sonra törenimiz son buldu.

İlkokul öğrencilerimizin hazırladığı suluboya resimler hafta boyu duvarları süsledi.

10 Kasım 2014 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not