A-Tipi Eğitim ⋅ Modafen

A-Tipi Eğitim

Modafen

Hedefimiz

Modafen; kurulduğu günden bu yana, Türkiye’de sosyal ve akademik açıdan optimum dengenin elde edildiği bir eğitim sistemi oluşturmayı hedeflemiş, bunun için A-tipi eğitim ve öğretim anlayışını benimsemiştir.

Türkiye’de ve yurt dışında başarılı olmanın yanı sıra sosyal ve kültürel açıdan sorumluluk sahibi bireyler, girişimci liderler, öğrencilik hayatlarını mutlu geçirmiş ve Modafen kültürü almış gençler mezun etmek hedefi ile yol almaktadır.

Modafen’de A-tipi eğitim alanlar için akademik başarı elzemdir fakat bu başarı tek başına yeterli değildir.

Modafen, bu hedefler doğrultusunda akademik programını geliştirirken öğrencilerinin yaratıcı, sosyal, kültürel, analitik yönlerini ve iletişim becerilerini geliştirebilecek, donanımlı bir eğitim almasını sağlayacak seçimler yapmaya özen göstermiştir.

Program ile amaçlanan; her nerede olursa olsun kendini ve ülkesini başarıyla temsil eden, düşüncelerini birden fazla dilde rahatlıkla, akıcı ve yapıcı biçimde aktaran; kapsamlı ve global bir bakış açısına sahip, yeniliklere uyum sağlayabilen, kişisel başarılarının yanı sıra ekip çalışmalarında da verim sağlayan, istekli ve yetenekli öğrenciler yetiştirmektir.

Modafen
Modafen

Değerlerimiz

A-tipi eğitim kapsamında, ders saatleri içinde ve dışında tüm öğrenciler merak etmeye, araştırma yapmaya, verileri soru sorarak benimsemeye, hayatları boyunca öğrenmeyi sürdürmeye ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeye teşvik edilmektedir.

Ayrıca Modafen kültürü her bir öğrenciye tecrübeye, dürüstlüğe ve arkadaşlığa değer vermeyi; özgürlüklerin belirli düzeyde sorumluluk sahibi olarak elde edilebileceğini, insanın etrafındakiler kadar kendisini de tanımasının gerekliliğini; dünya üzerindeki diğer varlıkların hak, ihtiyaç ve isteklerine karşı duyarlı olmayı, çevre bilinci ile çevreci seçimlerin önemini öğretir.

Başka bir deyişle, MODAFENLİ OLMAK; özgüveni yüksek, sorumluluk sahibi, saygılı, yaratıcı, özgün ve mutlu birer birey olarak büyümek demektir.

modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not