7. Kez Harvard Model Birleşmiş Milletler Konferansı’ndaydık ⋅ Modafen

7. Kez Harvard Model Birleşmiş Milletler Konferansı’ndaydık

24 -27 Ocak 2019 tarihleri arasında yedinci kez Harvard MUN’de olmanın gururunu yaşadık. Dokuz, on ve on birinci sınıflardan olan öğrencilerimiz Can Yiğit Sağlam, Sedat Onat Coşkun, Ege Erim, Mina Toğlukdemir, Alara Çiftçi, Ece Topkan, Kaan Can Kımız, Mina Gençoğuz ile birlikte; İngilizce Öğretmenimiz Gizem Korkmaz ve Matematik Öğretmenimiz İpek Onaran Sezer yoğun ve özverili çalışmalarının ardından Harvard MUN 2019 için Amerika Birleşik Devletleri’nin yolunu tuttu.

Bu yıl 66.’sı düzenlenen ve her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen, Harvard Üniversitesi Model United Nations (Model Birleşmiş Milletler) Konferansı’na katılmanın gururunu yaşadık.

Dünyanın 40 farklı ülkesinden 4000’e yakın lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen Harvard MUN konferansında her okul, kendilerine konferans yöneticileri tarafından atanan bir ya da iki ülkeyi temsil ederek Birleşmiş Milletler’in güncel konularını tartıştılar. Öğrencilerimiz, bu yıl Romanya ülkesinin delegasyonu olarak konferansa katıldılar.

Öğrencilerimiz, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle bir araya gelmek, dünya meselelerini tartışmak ve İngilizce dil becerilerini kullanma fırsatı buldular. Oturumlar boyunca dünya gündemini yakından ilgilendiren sosyal, siyasi, ekonomik ve bilimsel konuları ele aldılar. 4 gün süren Harvard Model United Nations Konferansını okulumuzu ve ülkemizi başarıyla temsil ederek tamamlayan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

8 Şubat 2019 Cuma
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not