52. Kütüphane Haftası Etkinliği ⋅ Modafen

52. Kütüphane Haftası Etkinliği

52. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzun Türkçe-Edebiyat Bölümü tarafından gezi düzenlendi. 6. Sınıf öğrencilerimiz, öğretmenleri ile beraber Sabancı Üniversitesi Kütüphanesi’ni gezdiler.

Hayatımıza yön veren kavramlardan biri olan kitap sevgisinin değerini, kitap okurken alınan tadın başka bir tatla karşılaştırılamayacağını öğrencilerimize aşılamak ve kitabın hayatımızdaki önemini kavratmak gezimizin temel amaçlarından birisiydi. Ayrıca gezimizde en iyi arkadaşımız olan kitap okumanın kişinin hayal dünyasına nasıl katkılar yapıp, geliştireceğinin önemini vurgulamak istedik.

Bu amaç doğrultusunda çıktığımız yolculukta öğrencilerimize basım-yayın ekipmanlarının zaman içinde teknoloji ile nasıl değiştiğini gösterdik. Duvarlara çizilen resimlerden bugünün dijital yayın e-kitap uygulamalarına nasıl ulaşıldığını inceledik.

Bizler de Modafen Ailesi olarak, insanlığın kültürel birikimini barındıran, basılı ve yazma eser, harita, resim, fotoğraf başta olmak üzere pek çok bilgi ve belgenin mahfuz tutulduğu kütüphaneler, geleceğimiz adına ülkemizin en önemli hazinelerindendir. Kütüphaneleri ziyaret etmenizi temenni ederek, hepinizin Kütüphaneler Haftasını kutluyoruz.

29 Mart 2016 Salı
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not