4. Sınıf Öğrencileri Günlük Yaşam Becerileri Dersi ile Hayata Hazırlanıyor

Sadece kendi hayatlarımızı değil, sevdiklerimizin ve diğer insanların da hayatlarını korumak için ‘evden öğrenme’ süreci yaşadığımız bu günler, çocukların ömür boyu ihtiyaç duyacakları becerileri kazanmaları ve uygulamaları için önemli bir fırsat sunuyor. Modafen olarak, çocuklarımızın, yaşamlarındaki ‘yetişkin’ rollerinin birer temsilcisi olarak ebeveynlerinin bilgisine ve kendilerine kazandırılacak becerilere ömür boyu ihtiyaç duyacaklarını biliyoruz.

Bu bağlamda; Modafen çatısı altında, 4. sınıf öğretmenlerimiz, evde geçirdikleri bu dönemde öğrencilerimize farklı bir bakış açısı kazandıran ‘Günlük Yaşam Becerileri’ dersini haftalık ders programlarına entegre ettiler.

Bu derste, öğrenciler kopan düğmelerini dikmeyi bununla da kalmayıp kendi oyuncaklarını yapmayı, elde bulaşık yıkamayı, mutfakta ebeveynlerine yardım etmeyi, çamaşırlarını katlamayı, sofrayı kurup kaldırmayı, bahçe ya da balkon temizliğini öğreniyor ve ev işlerinde sorumluluk alarak ailelerinin günlük yaşamlarına dahil oluyorlar. Öğrencilerimiz dinamik bir program ve planla ilerleyen bu ders kapsamında engelliler haftasında işaret dilinde selamlaşmayı, teşekkür etmeyi ve kendilerini tanıtmayı öğrenirken, eski tişörtlerinden alışveriş çantası yaparak hayatın pek çok alanında da farkındalık ediniyorlar.

Teknolojinin ön planda olduğu bu dönemde, geri planda kalan hayati görevleri keşfederek kendi kendilerine yetebilme ve hayatta kalabilme yönünden de çocuklarımızı geliştiren ‘Günlük Yaşam Becerileri’ projesi, uzmanların da hem fikir olduğu gibi kendi ayakları üzerinde durabilen, öz güveni sağlam, öz bakım yönünden bağımsız, bünyesi güçlü nesiller yetiştirebilmek için onları destekliyor.

Modafen, ‘Aile-Okul-Öğrenci’ yaşam üçgeninin devamı ve daha da güçlenmesi adına çalışmalarına ve farklı projeler üretmeye devam ediyor.

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemi göz önüne alarak, tüm dünyada devam eden #EvdeKal çağrısına uymanızı ve sosyal mesafe sınırlarınızı korumanızı yürekten destekliyoruz.

Bu sebeple, 2021-22 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

Öğrencinin Adı Soyadı

Öğrencinin Okulu

Öğrencinin Doğum Tarihi

Kayıt Olmak İstediği Sınıf

Anne Adı Soyadı

Anne Telefon Numarası

Anne E-posta Adresi

Baba Adı Soyadı

Baba Telefon Numarası

Baba E-posta Adresi

Referanslarınız

Not