4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali ⋅ Modafen

4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali

Uyandırma Servisi: Günaydın” konseptiyle düzenlenen 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali 19 Nisan-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

Bienal, yaratıcı yeni kuşakların yetişmesi için uygun iklim yaratmak, çocuklarının çağdaş sanatın içinde yer almaları, oluşturdukları özgün sanatsal üretimlerini, kamusal mekânlarda izleyici ile buluşturabilmeleri için oluşturduğu bir sanat organizasyonudur. Çocukların ve gençlerin sanat projelerinin İstanbullularla buluştuğu, uluslararası katılımcıların da yer aldığı bienal kapsamında paneller, konferanslar, atölyeler, söyleşiler, müzik, dans ve şiir okuma etkinliklerini içeren zengin bir program sergilendi.

4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’ne katılan 1189 projeden 450’si sergilenme hakkı kazandı. Modafen olarak biz de bu sene 5 projemiz ile bu gençlik ve sanat platformunda yerimizi aldık. Bienal’e katılan öğrencilerimiz, yoğun hazırlık sürecinin ardından Bienal’de kendilerini ifade etme fırsatı bularak, sanat ve eğitim kariyerlerinde anlamlı bir basamak kat ettiler.

Bienal açılında resim öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, sergiyi gezdiler. Bu gezi esnasında bienalde yer alan diğer eserler üzerinde konuştular, farklı güzel düşüncelerle karşılaştılar ve kendi çalışmalarını görmenin gururunu yaşadılar.

Ayrıca uluslararası bir proje olan 4. Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin diğer ayakları; 1-30 Haziran tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa şehrinde, 24 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında ise Hatay’da gerçekleştirilecek.

Lise öğrencilerimizin Duyu Aynası ve ilkokul öğrencilerimizin beraber yürüttüğü Zentangle projelerimiz, bienalin diğer ayakları olan Lefkoşa ve Hatay’da sergilenmek üzere tekrar seçilmiştir.

Katılan Projelerimizin isimleri:

 • Zentangle, ilkokul ve ortaokul öğrencileri
 • Duyu Aynası, lise öğrencileri
 • Uyanışın, ortaokul öğrencileri
 • Gazete Bienal,  ilkokul öğrencileri
 • Kayıp Ruhların Özgürlüğüne Uyanmak
6 Haziran 2016 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not