3. Sınıfların Demokrasi Bayramı ⋅ Modafen

3. Sınıfların Demokrasi Bayramı

3. sınıf öğrencilerimiz, “demokrasi ve seçim” konusunu interaktif olarak işlediler. Öğrencilerimiz, hem konunun kavranması hem sınıf başkanının belirlenmesi için mini bir seçim gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizin sınıf başkanlığı seçiminin gerçek seçimlerden hiçbir farkı yoktu.

Başkan olmak isteyen öğrenciler, öğretmenlerine başvurarak aday oldular. Adaylıkların kabulünün ardından başkan adayı öğrencilerimiz propaganda çalışmalarına başladı. Propaganda çalışmalarında sorumluluk bilincinin ve öz güvenin en güzel örneklerini sergileyen öğrencilerimiz, arkadaşlarına projelerini anlattılar.

Seçim günü geldiğinde; seçim sandığı, oy pusulası, mühür, zarf, seçmen listesi her şey hazırlanmıştı. Sınıfta heyecanlı bir seçim havası vardı. Oylar gizli veriliyor, oy pusulaları zarfa koyularak sandığa atılıyor, seçmenler oy kullandıklarını belirten seçmen listesine imzalarını atıyordu.

Oy verme işlemi bitince sıra en heyecanlı kısım olan oyların sayılması işlemine gelmişti. Sandık açıldı ve zarfların içindeki geçerli oyları sayıldı. Oylar açıldıkça heyecan artıyordu. En çok oy alan öğrenci sınıf başkanı, ikinci öğrenci ise başkan yardımcısı oldu. Sonuçların açıklanmasının ardından, seçilen öğrenciler teşekkür konuşmalarını yaptılar ve arkadaşlarından gelen tebrikleri kabul ettiler.

Bu güzel demokrasi şöleni ile öğrenciler küçük yaşta demokrasi kavramını deneyimleyerek tanıdılar ve içselleştirdiler.

20 Ekim 2014 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not