29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı ⋅ Modafen

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk halkına ve gençlerine emanet ettiği Cumhuriyet’imizin 93. yıl dönümünü hep birlikte sevinç, heyecan ve büyük bir coşku içerisinde kutluyoruz.

Bizler, Türk halkının ulusal bağımsızlığını kazanabilmesi için büyük azmi ve uğraşları sonucunda elde ettiği Cumhuriyetimize sahip çıkmayı görev biliyoruz. Atatürk’ün “Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.” sözünden yola çıkarak öğrencilerimiz ile birlikte geleceğe umutla, heyecanla ve Cumhuriyetle yürüme gayreti ve kararlılığı içerisindeyiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamamız Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan okul müdürümüz Mehmet Durak Cumhuriyetin önemini ve Türk halkına sağladığı kazançlarını dile getirdi. Okulumuzda Matematik Öğretmeni olan İpek Onaran Atatürk’ün “Sağlam kafa sağlam vücutta olur. sözüne değinmek isterim. Spora önem veriyor ve profesyonelce icra ediyorum. Atamızın bu sözüyle bunu vurgulamak ve değerli öğrencilerimize örnek olmak istiyorum.” dedi. 4 sınıf öğrencimiz Işık Uzunokur’un kendi yazdığı şiiri okuması salondaki tüm öğrenci ve öğretmenlerin beğenisini topladı. İlk okul Öğretmenlerimizden Nida Elmas Gökçe yaptığı konuşmayla hem Cumhuriyet’in önemini vurguladı hem de tüm öğretmen ve öğrencilerimizin Cumhuriyet Bayram’ını kutladı. Resim Öğretmenlerimiz Perincan Yalnızcık, Tuğçe Gizem Baş ve Esra Çubuk’un gözetiminde öğrencilerimizin hazırladığı ve uçan kuşların tema alındığı resimler ile sahne görsel hale getirildi. Öğrencilerimizin isteği ve büyük ilgisi ile hazırlanan gösterim; koro, dans ve tiyatronun birleşimi ile gösterime başladı. Okulumuzun Tiyatro Öğretmeni Derya Aslan’ın yazıp sahnelediği kısa gösterimde, Cumhuriyet ile birlikte kadına verilen hak ve hürriyetlere de değinildi. İlk kadın Pilotumuz Sabiha Gökçen, İlk kadın Tiyatrocumuz Bedia Muvahhit, ilk kadın Veterinerimiz Sabire Aydemir ve İlk kadın Avukatımız Süreyya Ağaoğlu öğrencilerimiz tarafından canlandırıldı ve ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk büyük bir özlemle anıldı. Son olarak Müzik Öğretmenlerimiz ile birlikte sahneye çıkan koromuz Atatürk’ün sevdiği Ben Giderim Batum’a türküsünü seslendirdi ve marşlarımız ile izleyenlere Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşattı.

Sahneye konulan gösterimler, seslendirilen marşlar ve okunan şiirler ile Cumhuriyetimizin önemini ve anlamını her sene olduğu gibi bu senede öğrencilerimiz ile birlikte vurgulamış olduk. Tören hep bir ağızdan söylenen 10. Yıl Marşı eşliğinde büyük bir coşkuyla sona erdi.

2 Kasım 2016 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not