29 Ekim Coşkusu Tüm Okulu Sardı

Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.
M. Kemal Atatürk

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Modafen ailesi olarak coşkuyla kutladık. Bir hafta öncesinden hazırlıklara başlayan öğretmen ve öğrencilerimiz, okulumuzu bayraklar ve posterlerle donattılar. Oluşturdukları “Cumhuriyet Köşesi”nde, Atatürk’ün özlü sözlerine ve Cumhuriyet temalı şiirlere yer verdiler. 30 Ekim’de de okul bahçesinde Cumhuriyet Bayramı töreni gerçekleştirildi. Tüm öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından 6. sınıf öğrencilerinin hazırladığı Cumhuriyet oratoryosuna geçildi. 2. sınıf öğrencilerinin söyledikleri marşlar ve şiirler coşkuyu arttırdı. Öğretmenlerimizden İlhan Obuz, Kamil Güner ve Elif Nalbantoğlu da Cumhuriyetin mahiyetini anlatan kısa konuşmaları ile genç nesillere M. Kemal’in çağdaş ve aydınlık yolunu gösterdiler. 8. sınıf öğrencileri Atatürk’ün özdeyişlerinden seçmeler sundular. 6. sınıf öğrencimiz Irmak Özügüzel, Atatürk’ün “Yurtta barış, cihanda barış” sözünü; 7. sınıf öğrencimiz Deniz Şen, “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözünü İngilizce olarak yorumladılar. Sonrasında öğrencilerimiz ellerindeki dövizlere İngilizce olarak yazdıkları 29 Ekim sloganlarını, yüksek ve güçlü bir şekilde seslendirdiler.

Törenin coşkusu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okunmasıyla zirveye çıktı. Ardından Modafen gençleri, hepbir ağızdan Ata’ya cevaplarını ilettiler. Tören, Türkçe Bölüm Başkanımız Sema Şavkan’ın teşekkür ve kapanış konuşması ile sona erdi. Bahçede yükselen “Onuncu Yıl Marşı”nın coşku dolu sözleriyle öğrencilerimiz sınıflarına dağıldılar.

31 Ekim 2012 Çarşamba
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrencinin Adı Soyadı

  Öğrencinin Okulu

  Öğrencinin Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Anne Adı Soyadı

  Anne Telefon Numarası

  Anne E-posta Adresi

  Baba Adı Soyadı

  Baba Telefon Numarası

  Baba E-posta Adresi

  Referanslarınız

  Not