2020’yi Rekorla Bitirdik: Yüzücü Gençlerimizin Rekorlarla Kazandıkları Yılın Son Şampiyonlukları ⋅ Modafen

2020’yi Rekorla Bitirdik: Yüzücü Gençlerimizin Rekorlarla Kazandıkları Yılın Son Şampiyonlukları

20-27 Aralık 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerinde liseli yüzücü öğrencilerimiz muhteşem başarılara imza attılar. Pandemi döneminde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen disiplinden ödün vermeyerek çalışmalarına kulüplerinde devam eden öğrencilerimiz 2020 yılını harika performanslarıyla uğurladılar.

Berke Saka, kısa kulvar kulüpler arası puanlı Türkiye şampiyonasında Açık yaşta iki defa birincilik ve iki defa ikincilik elde ederken açık yaş bayrak takımlarına katılıp 7’si altın, 8’i gümüş olmak üzere toplamda 15 madalya kazandı.

Öğrencimiz Saka, kısa kulvarda katıldığı 100-200 sırt 200 karışık ve 4×50 karışık yarışlarında rekoru 2-3 saniye geliştirerek kırdı. 100 karışık branşında da 4 saliselik bir fark ile rekoru kaçırdı.

Daha sonrasında yapılan uzun kulvar milli takım seçmesinde 200 sırtta kendine ait olan rekoru kırdı ve tarihte 2 dakikanın altına inen ikinci İsim oldu. Aynı zamanda yüzdüğü 1:59.83’lük derece ile olimpiyat A barajına 2 saniyesi kaldı.

Berke Saka, yüzdüğü 100 sırt yarışında yine rekora imza attı; açık yaş rekorunu ise yalnızca 7 saliselik bir fark ile kaçırdı. Aynı zamanda 100 sırtta da Olimpiyat A barajına 1 buçuk saniyesi kalan öğrencimiz Saka, 1 hafta boyunca yüzdüğü yarışları toplam 6 Türkiye rekoru kırarak 15 madalya ile tamamladı.

Organizasyonda rekor ve başarılarıyla dikkat çeken isimler arasında Ekin Demirbaş, Ömer Talha Öztürk, Utku Kurtdere ve Efe Başar da yer aldı.

Ekin Demirbaş; 50 serbestte Türkiye birincisi, 100 kelebekte Türkiye üçüncüsü, 50 kelebekte Türkiye ikincisi, 100 serbestte Türkiye üçüncüsü, 4×50 karışık bayrak yarışında rekor kırarak Türkiye birincisi, açık ve genç bayraklarda da Türkiye ikincisi oldu.

Ömer Talha Öztürk; 50 serbestte Türkiye üçüncüsü, 100 kelebekte Türkiye ikincisi, 50 kelebekte Türkiye üçüncüsü olarak başarılı grafiği ile göz doldurdu.

Utku Kurtdere, 400 karışık gençler Türkiye birinciliğini elde ederek açık yaş Türkiye ikinciliğini kazandı. Kurtdere, ayrıca 100 sırt gençlerde Türkiye ikincisi, 200 kelebek gençler Türkiye ikincisi, 200 karışık gençler Türkiye ikincisi, 4×100 serbest bayrak Türkiye rekoru, 400 karışık Türkiye şampiyonu 200 karışık gençler Türkiye şampiyonu oldu.

Efe Başar ise 4×50 metre karışık bayrak gençler Türkiye rekorunu kırarak isminden bahsettiren bir başka öğrencimiz oldu

Harika performanslarıyla göğsümü kabartan tüm öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

4 Ocak 2021 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not