19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı ⋅ Modafen

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı Modafen’de büyük bir özlem ve coşkuyla kutlandı.

Programa Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Ardından spor dallarında büyük başarı gösteren öğrencilerimizin şampiyonluk sevinçleri dile getirildi. Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir.” sözüne değinerek sahnede günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Beden Eğitimi Öğretmenimiz Şamil Yarar, Atatürk’e duyulan özlemi bir kez daha dile getirdi. Konuşmanın ardından Türk Dili ve Edebiyatı zümresinin 100. yıla özel düzenlemiş olduğu Deneme-Şiir Yarışması’nda 1. olan öğrencimiz Zeynep Ölçer yazısını tüm arkadaşları ile paylaştı. Konuşmanın ardından koronun seslendirdiği marşlara tüm öğrencilerimiz eşlik ederken öğretmenlerimizden oluşan orkestra ile kutlamanın heyecanı ve coşkusu arttı.

Son olarak lise öğrencilerimizin spor salonunda yapmış oldukları kule gösterisi ve sonunda açılan Türk bayrağı izleyenlerin beğenisini toplarken günün heyecan ve coşkusu doruk noktaya ulaştı.

Atatürk’ün “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” Sözüyle yola çıkan öğrencilerimiz Cumhuriyete ve Atatürk’e duydukları inançla hepimizi bir kez daha gururlandırdı. Modafen Ailesi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor daima Cumhuriyet ve Atatürk yolunda ilerlemeyi hedefliyoruz.

20 Mayıs 2019 Pazartesi
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not