12. Sınıf Öğrencimiz Cem Yiğit Kılıç#79 Duke Üniversitesi’ne Kabul Edildi ⋅ Modafen

12. Sınıf Öğrencimiz Cem Yiğit Kılıç#79 Duke Üniversitesi’ne Kabul Edildi

2008 yılında 6. sınıfta Modafen’e başlayan öğrencimiz Cem Yiğit#79, 8. sınıfın sonunda Saint Joseph Fransız Lisesi’ne kabul edilme başarısı gösterdi. Okula başladıktan 1,5 ay sonra Amerika’da öğrenim görmek istediği için tekrar Modafen’e döndü.

Modafen’deki eğitim süreci içerisinde İstanbul şampiyonu olan Modafen Futbol Kulübü’nün stoper mevkiinde başarıyla oynadı. Bunun yanı sıra Modafen Yelken Kulübü’nün değerli üyelerinden birisi oldu; Vakko, BMW Cup gibi prestijli turnuvalarda Modafen’i temsil etti. Cem Yiğit Kılıç#79 Modafen’deki eğitim hayatı boyunca birçok başarılı çalışmada aktif rol oynadı; MUN delegesi olarak Harvard Üniversitesi’nde Modafen’i temsil etti, Rotary Kulübü’nde bir çok sosyal sorumluluk projesinde görev aldı, Harvard Yaz Okulu, Brown Üniversitesi Yaz Okulu, Georgetown Üniversitesi Yaz Okullarına katıldı, Massachusetts General Hospital’da gönüllü olarak çalıştı.

Cem Yiğit#79, bu başarısını akademik hayatında da gösterdi. 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda “Modafen Yurt Dışı Üniversite’ye Hazırlık ve Danışmanlık” ekibiyle yürüttüğü çalışma programlarının da desteğiyle SAT subject Mat level 1’de 770, Mat level 2’de tüm soruları doğru cevaplayarak 800 tam puan aldı. ACT ve TOEFL sınavlarından aldığı başarılı sonuçlarla Duke Üniversitesi Pratt School of Engineering Biomedikal Mühendisliği Bölümü’nde okumaya hak kazandı. Hürriyet Gazetesi’nde Ertuğrul Özkök’ün haberine göre; alanındaki en iyi üniversitelerden birisi olan Duke Üniversitesi, Amerika iş ve eğitim dünyasında ünü giderek artan Bloomberg Dergisi’nin yaptığı araştırma sonucunda, yıllardır “Dünyanın bir numaralı yöneticilerini yetiştiren okulları” listesinin ilk sırasındadır.

Bu başarıyı gösteren değerli öğencimiz Cem Yiğit Kılıç#79’ı, değerli ailesini, 4 yıl boyunca bilinçli ekip çalışması yürüten öğretmenlerini, okul içinde ve okul dışında destek veren yurt dışı eğitim danışmanlarını ve emeği geçen tüm Modafen Ailesini tebrik ediyoruz.

30 Temmuz 2015 Perşembe
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle görüşmelerinizi dilerseniz online dilerseniz yüz yüze gerçekleştirebilirsiniz.

2023-24 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not