104. Yıl Dönümünde Çanakkale Şehitlerini Andık ⋅ Modafen

104. Yıl Dönümünde Çanakkale Şehitlerini Andık

18 Mart Pazartesi günü okulumuzun konferans salonunda “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı yapıldı. Tarihin en hüzünlü destanı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitleri büyük bir minnet ve özlemle anıldı.

Programın başlamasıyla birlikte günün anlam ve önemini vurgulamak için Okul Müdürümüz Mehmet Durak, Matematik Öğretmenimiz İnanç İlhan, Fen Bilgisi Öğretmenimiz Ekin Yılmaz, Tarih Öğretmenimiz Kadir Can Yetimoğlu ve Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Yalçın Coşkun konuşmalarını yaptı. Okul müdürümüzün ve öğretmenlerimizin ortak değindiği konu olan “Çanakkale Ruhu” tüm hüznü ve içinde barındırdığı büyük destanıyla anlatıldı. Lise öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiiri tüm izleyenleri duygulandırırken, ilkokul öğrencilerimizin Çanakkale Türküsü ile eşlik etmesi duyguları en üst seviyeye taşıdı.

Çanakkale ruhunun daha yakından hissedilmesi için, Yüzbaşı Mehmet Tevfik Bey’in şehit olmadan 2 hafta önce kaleme aldığı mektup seslendirildi. Çanakkale Zaferi ve şehitleri büyük bir hüzün içerisinde anılırken, 12. Sınıf Öğrencimiz Yağmur Kapçıoğlu’nun “Havada Bulut Yok” türküsünü seslendirmesi salonda gözyaşları içerisinde dinlendi.

Hazırlanan bu program Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözünü bizlere bir kez daha hatırlattı. Duygu yüklü devam eden programın sonunda Müzik Öğretmenimiz Altun Burcu Çankaya’nın seslendirdiği kendi bestesi, Çanakkale Zaferi’ne karşı duyulan o büyük coşkuyu daha güçlü hale getirdi.

Modafen ailesi olarak ülkesini ve kutsal değerlerini bedeli ne olursa olsun koruyan, gerekirse canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

20 Mart 2019 Çarşamba
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not