103. Yıl Dönümünde Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Andık ⋅ Modafen

103. Yıl Dönümünde Çanakkale Zaferini ve Şehitlerini Andık

16 Mart Cuma günü okulumuzun konferans salonunda “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı yapıldı. Tarihin en hüzünlü destanı olan Çanakkale zaferi ve Şehitleri büyük bir minnetle anıldı.

Programın başlamasıyla birlikte Çanakkale Zaferi hakkında bilgilendirici bir kısa film izlendi. Öğrencilerimizin büyük bir dikkat içerisinde izlediği kısa film sonrası günün anlam ve önemini vurgulamak için Tarih Öğretmenimiz Kadir Can Yetimoğlu ve Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Yalçın Coşkun konuşmalarını yaptı. 7. Sınıf öğrencimiz Defne Özcan okuduğu “Bir Yolcuya” adlı şiirinden sonra öğrencilerimiz tarafından hazırlanan drama gösterisi izlendi. Bu hüzün dolu canlandırmalar ve konuşmalar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözünü bizlere bir kez daha hatırlattı. Duygu yüklü devam eden programın sonunda okul koromuzun seslendirdiği ağıt ve türküler Çanakkale Zaferi’ne karşı duyulan o büyük coşkuyu daha güçlü hale getirdi.

Modafen ailesi olarak ülkesini ve kutsal değerlerini bedeli ne olursa olsun koruyan, gerekirse canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

18 Mart 2018 Pazar
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not