102. Yıl Dönümünde Çanakkale Zaferini Andık ⋅ Modafen

102. Yıl Dönümünde Çanakkale Zaferini Andık

17 Mart Cuma günü okulumuzun konferans salonunda “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı yapıldı ve Çanakkale Şehitleri büyük bir minnetle anıldı.

Programın başlamasıyla birlikte Çanakkale Zaferi hakkında bilgilendirici bir kısa film izlendi. Öğrencilerimizin büyük bir dikkat içerisinde izlediği kısa film sonrası günün anlam ve önemini vurgulamak için Okul Müdürümüz Mehmet Durak konuşmasını yaptı. Durak, savaşın ne denli çetin ve zor şartlarda yapıldığına değindi. Programın en etkileyici kısmı drama öğrencilerimizin Çanakkale’ye gönderilen ama sahiplerine ulaşamayan mektuplar ile ilgili canlandırmasıydı. Bu hüzün dolu canlandırma Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözünü bir kez daha vurguladı. Okul koromuzun seslendirdiği ağıt ve türküler ise Çanakkale Zaferi’ne karşı duyulan o büyük coşkuyu daha güçlü hale getirdi.

Duygu yüklü devam eden programın sonunda öğrencilerimizin Çanakkale Şehitlerine yazmış olduğu mektuplar okundu. Modafen ailesi olarak ülkesini ve kutsal değerlerini bedeli ne olursa olsun koruyan, gerekirse canlarını bu uğurda feda eden aziz şehitlerimizi, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

21 Mart 2017 Salı
modafenli aileler modafenli aileler modafen ailesi modafenli olmak modafen kültürü yurt dışı eğitim bursları A-tipi birey modafen staj olanakları modafen a tipi eğitim
modafenli öğrenciler

Modafenli olmak için...

2024-25 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüs alanına gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için; 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

  Öğrenci Bilgileri

  Adı Soyadı

  Okulu

  Doğum Tarihi

  Kayıt Olmak İstediği Sınıf

  Veli Bilgileri

  Adı Soyadı

  E-posta Adresi

  Telefon Numarası

  Referanslar

  Not