Modafen Kampüs

Modafen’in kampüsü, İstanbul’un nefes alan nadir yerlerinden biri olan Çekmeköy’de yer almakta ve öğrenciler çam ormanlarının arasında, mimarisi doğayla uyum içinde olan bir binada eğitim görmektedir. Ümraniye ilçe merkezine uzaklığı 10 km, Ulus ve Tarabya semtlerine uzaklığı ise yaklaşık 20 km’dir.

Doğayla iç içe olan konumunun yanı sıra Çekmeköy’ün en önemli özelliklerinden biri de yapılan zemin etütlerinin sonuçlarına göre İstanbul’un depreme karşı en dayanıklı yerlerinden biri olmasıdır.

Modafen, zengin fiziksel olanakları ve teknolojik imkânları tek bir çatı altında sunarak okulda eğitim temellerinin tüm yönleri ile tatmin edici bir seviyede verilmesini sağlamaktadır.

Sınıfların amfi biçiminde olması sınıf içi eğitimi pekiştiren/kolaylaştıran ve konsantrasyonu artıran bir unsurdur.

Öğrenme sürecinin aktif çalışmalar ile daha da güçleneceğine inanan Modafen, müzik ve resim atölyeleri, fen ve teknoloji laboratuvarlarıyla öğrencilerin etkin bir biçimde öğrenmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Modafen kütüphanesi; öğrencilere pozitif enerji ve huzur vermesi amacı ile ormana bakan bir alanda, doğayı içeri davet eden, grup çalışmalarına elverişli, rahatça kitap okunabilecek ve bunun yanı sıra elektronik araştırmalar için bir bilişim köşesi de içerecek şekilde tasarlanmıştır.

3. katta toplu eğitim veren öğretmenlerimizin kullanımı için ayrılmış olan amfi, öğrencilerin kalabalık gruplar şeklinde ders anlatımlarına katılmaları ve farklı yaş gruplarına yönelik çalışmalar yapılabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Amfide en rağbet gören derslerden biri de Modafen Kurucusu Fatih Kanberoğlu’nun verdiği Matematik dersidir.

Okulun bünyesinde bulunan kapalı spor alanları bale, dans, karate, personal training ve takım sporlarına özgü çalışmaların yapılmasına; kapalı yüzme havuzu ise su sporlarının yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Modafen Mutfak; bahçe katında bulunan 200 kişi kapasiteli okul yemekhanesi, 2. ve 3. katlarda yer alan 100 kişilik EduKafe yemek alanları ile öğrencilere, velilere ve öğretmenlere kahvaltı ve öğlen yemeği hizmeti vermektedir.

Öğlen yemekleri sonrası kurulan Bakestand aperatif standları, ikindi öğünleri ve okul sonrası aktivitelere kalanlar için Modafen’in fırınlarında pişirilmiş taptaze atıştırmalıklar sunmaktadır.

200 kişilik konferans salonu, Modafen’de gerçekleşen çeşitli gösterilerin sunumuna olanak sağlamaktadır.

Okulun reviri ilk yardım gereksinimlerini karşılayacak şekilde donatılmıştır. Hafta içi her gün, okul saatlerinde okulda bulunan hemşireleri ile hizmet vermektedir.
Modafen’in orman ile iç içe bahçesi, anaokulundan liseye kadar bütün öğrencilerine doğa ile tanışma imkânı ve farklı ihtiyaçları karşılayan bir tasarım ile öğrencilerine gereksinim duydukları özgürlüğü sunmaktadır.

Okul binasının önü yalnızca okul başlangıç ve bitiş saatlerinde servislerin kullanımına açıktır ve diğer saatlerde park alanı olarak kullanılmamaktadır. Veliler ve diğer misafirler araçlarını kendileri için ayrılmış alana park edebilmektedirler.

Yaz tatili esnasında düzenlenen matematik ve İngilizce kampları, spor etkinlikleri ve oryantasyon programları okulun kampüsünde gerçekleşmektedir.

Modafen; sadece öğrencisine değil, mezun öğrencilerine ve velilerine de çeşitli spor aktivitelerinde bulunma, dil öğrenimi ve çeşitli kişisel gelişim seminerlerine katılma imkânı sunmaktadır.

Ayrıca Modafenli öğrenciler, mezunlar ve veliler, paylaşmak istedikleri eserleri sergilemek veya tanıtım yapmak istedikleri zamanlarda yine kampüs imkânlarından faydalanabilmektedir.

Okul İçi Etkinlikler

Modafen’de sosyal etkinlik günlerinde, akademik ders programı öğle tatili ile sona erer ve öğleden sonraları sanat ve spor etkinlikleri ile renklenip daha da keyifli hâle gelir.

Öğrenciler, kişisel yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre oldukça geniş bir yelpazeden farklı aktiviteler seçerler.

Modafen Spor Kulübü bünyesinde, alanında uzmanlaşmış 35’ten fazla spor eğitmeni bulunmakta ve Modafen ailesi üyelerine istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermektedir. Modafen Kültür ve Sanat Kulübü, Modafen ailesi üyelerine kültürel ve sanatsal aktiviteler düzenlemekte; yurt içi ve yurt dışı kültür gezileri, eğitici konferanslar ve tecrübe edinimini geliştiren atölye çalışmaları da organize etmektedir.

Öğrenci katılımına ve eğilimlerine göre belirlenen aktivitelerden öne çıkanlar şunlardır:

 1. Aikido
 2. Bale
 3. Bas Gitar
 4. Basketbol
 5. Bateri
 6. Bilgi Teknolojileri ve Kodlama
 7. Bilim Kulübü
 8. Eğlenceli Matematik
 9. Ekoloji Kulübü
 10. Elektro Gitar
 11. English For Fun
 12. Fotoğrafçılık
 13. Futbol
 14. Gazetecilik
 15. Gastronomi
 16. Gitar
 17. Grafiti
 18. Hentbol
 19. İngilizce Tiyatro
 20. Karakalem (Desen)
 21. Karate
 22. Karikatür
 23. Karma Savunma Sanatları
 24. Keman
 25. Koro
 26. Kuvvet, Beceri ve Koordinasyon
 27. Masa Tenisi
 28. Mini Sinema Kulübü
 29. Moda Tasarım Kulübü
 30. Modafen Band
 31. Modafen Robotik ve Geleceğin Araçları
 32. Modaplay (Akıl Oyunları)
 33. Modern Jazz
 34. Perküsyon
 35. Piyano
 36. Plastik Sanatlar
 37. Ritmik Cimnastik
 38. Sanat ve Tasarım
 39. Satranç
 40. Ses ve Kayıt Teknolojileri Kulübü
 41. Street Hip-Hop
 42. Street Jazz
 43. Şan
 44. Tenis
 45. Tiyatro Kulübü
 46. Voleybol
 47. Yan Flüt
 48. Yaratıcı Okuma ve Yazma
 49. Yelken
 50. Yurt Dışı Eğitim ve Portfolyo Hazırlama
 51. Yüzme
Modafen Online Görüşme

Modafenli olmak için...

İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemi göz önüne alarak, tüm dünyada devam eden #EvdeKal çağrısına uymanızı ve sosyal mesafe sınırlarınızı korumanızı yürekten destekliyoruz.

Bu sebeple, 2020-21 Eğitim Öğretim Yılı başvurularınızı Modafen Kampüse gelmeden yapmanız için Modafen Kayıt Birimi olarak yanınızdayız.

Modafen’e kayıt sürecinin ilk adımı olan online tanışma randevusu talepleriniz için 0216 641 57 83 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya formu doldurabilirsiniz.

Öğrencinin Adı Soyadı

Öğrencinin Okulu

Öğrencinin Doğum Tarihi

Kayıt Olmak İstediği Sınıf

Anne Adı Soyadı

Anne Telefon Numarası

Anne E-posta Adresi

Baba Adı Soyadı

Baba Telefon Numarası

Baba E-posta Adresi

Referanslarınız

Not